İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İHD İstanbul Şubesi, Samatya’daki Ermeni kökenli vatandaşların saldırıya uğraması olayının daha derinlemesine incelenmesi gerektiğini açıkladı

Avukat Eren Keskin, zanlı Nazaryan ile cezaevinde görüştüğünü ve Nazaryan’ın olaya ilişkin hiç bir şeyi hatırlamadığını söylediğini anlattı. Derneğin Beyoğlu’ndaki merkezinde düzenlenen basın toplantısına üye Meral Çıldır ile avukat Eren Keskin katıldı… Keskin, “Bizim amacımız kesinlikle bir Ermeni fail bulundu diye bu o değildirin peşinde değiliz. Bizim izlenimimiz Nazaryan bu olayı yapmamış da olabilir, eğer yapmışsa bunu tek başına yapabilecek durumda bir kişi de değil. Hem fiziksel, hem ruhsal açıdan bitik birisi.” ifadesini kullandı. Nazaryan’ın kendisine AMATEM’de uyuşturucu tedavisi gördüğünü söylediğini aktaran Keskin, Nazaryan’ın kullanılmaya müsait bir kişi profili çizdiğini belirtti.

***
Avukat Eren Keskin, zanlı Nazaryan ile cezaevinde görüştüğünü ve Nazaryan’ın olaya ilişkin hiç bir şeyi hatırlamadığını söylediğini anlattı. Derneğin Beyoğlu’ndaki merkezinde düzenlenen basın toplantısına üye Meral Çıldır ile avukat Eren Keskin katıldı. 

Çıldır, Samatya’daki bazı yaşlı Ermeni vatandaşlara yönelik saldırı olaylarının ardından Marisa Küçük isimli Ermeni vatandaşın da cinayete kurban gittiğini söyledi. Bu olayların ardından yakalanan zanlı Murat Nazaryan ile ilgili kendilerinin bir araştırma yaptığını anlatan Çıldır, “Nazaryan, zanlı, şüpheli olduğu halde servis edilen metinde saldırıların faili olarak ilan ediliyordu. Metnin tamamı Samatya saldırılarının çözüldüğü izlenimini oluşturacak şekilde kaleme alınmıştı. Ayrıca saldırılan soygun amaçlı yapıldığı ifade ediliyordu.” dedi.
Basın toplantısında söz alan Avukat Eren Keskin de cezaevinde görüştüğü Murat Nazaryan ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. Keskin, Nazaryan’ın görüşme sırasında sürekli ağladığını ve kendi izlenimine göre Nazaryan’ın hasta bir kişi olduğunu öne sürdü. Keskin, ” ‘Sen mi yaptın bunu? Böyle açıklandı kamuoyuna’ dedim. Yine ağlamaya devam ederek ‘hiç bir şey hatırlamıyorum abla, ben kimseye tokat bile atamam, ben kimseyi dövemem, ama polis öyle söylüyorsa belki de öyledir’ dedi. ‘Hiç bir şey hatırlamıyorum’ dedi. O anda söylediklerini inandırıcı buldum açıkçası.” şeklinde konuştu.
Görüşmeye ilişkin kendi izlenimini açıklayan Keskin, “Bizim amacımız kesinlikle bir Ermeni fail bulundu diye bu o değildirin peşinde değiliz. Bizim izlenimimiz Nazaryan bu olayı yapmamış da olabilir, eğer yapmışsa bunu tek başına yapabilecek durumda bir kişi de değil. Hem fiziksel, hem ruhsal açıdan bitik birisi.” ifadesini kullandı. Nazaryan’ın kendisine AMATEM’de uyuşturucu tedavisi gördüğünü söylediğini aktaran Keskin, Nazaryan’ın kullanılmaya müsait bir kişi profili çizdiğini belirtti.
Soruşturma üzerindeki gizlilik kararının kaldırılması gerektiğini söyleyen Keskin, “Yargılamanın taraflarından biri olan savunmanın olaya müdahil olması gerekiyor. Ama olamıyor, çünkü gizlilik kararı var.” değerlendirmesinde bulundu.
Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.
Kaynak: İHD: Samatya soruşturması üzerindeki gizlilik kararı kaldırılsın haberi 11 Mart 2013 Pazartesi haberleri http://www.medya73.com/ihd-samatya-sorusturmasi-uzerindeki-gizlilik-karari-kaldirilsin-haberi-1254902.html#ixzz2NEiX0EK5
http://www.medya73.com/ihd-samatya-sorusturmasi-uzerindeki-gizlilik-karari-kaldirilsin-haberi-1254902.html

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: