İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Hepimiz Samatyalıyız’ fiyaskoyla sonuçlandı

Murat Kelkitlioğlu

Geçtiğimiz haftalarda Ermeni kökenli vatandaşların yaşadığı Samatya’da yaşlı kadınlara yönelik saldırılar arka arkaya gelmeye başlayınca, ‘bizim duyarlı vatandaşlarımız!’, yaşanaların adi bir vak’a olması ihtimalini dahi düşünmeden ‘Hepimiz Samatyalıyız’ diyerek yollara düştü…Gelin görün ki, kadınlara saldıranların faili yakalandı, kimliği ise; Ermeni kökenli Türk vatandaşı Murat N. Peki şimdi ne olacak? O protesto yürüyüşlerine ‘Hepimiz Samatyalıyız’ naralarıyla katılan sivil toplum kuruluşlarından siyasi partilere kadar şimdi ne yapacak? Sonuca bakınca bir ‘özür’ yürüyüşüne ihtiyaç var gibi gözüküyor. (Sayın yazar saldırının failinin Ermeni’den dönme bir Müslüman olduğunu unutuyor. HYEYERT)

***
Geçtiğimiz haftalarda Ermeni kökenli vatandaşların yaşadığı Samatya’da yaşlı kadınlara yönelik saldırılar arka arkaya gelmeye başlayınca, ‘bizim duyarlı vatandaşlarımız!’, yaşananların adi bir vak’a olması ihtimalini dahi düşünmeden ‘Hepimiz Samatyalıyız’ diyerek yollara düştü. Yürüyüşler, protesto gösterileri düzenleyen ‘Ermenileri yedirmeyiz’ sloganıyla sokakları inleten bu arkadaşlara göre saldırıların arkasında Ermeni düşmanlığı yatıyordu.
Oysa yaşlı kadınlara yönelik saldırıların tamamında hırsızlık olayı vardı. Bunu sıradan bir hırsızın gerçekleştirme olasılığı üzerinde durmadılar. Zaman zaman Alevilere yönelik provokasyon kokan girişimlere benzer bir olay olduğu üzerinde bile durulmadı. Onlar için tek bir gerçek vardı; Ermeniler linç edilmek isteniyordu.
Gelin görün ki, kadınlara saldıranların faili yakalandı, kimliği ise; Ermeni kökenli Türk vatandaşı Murat N.
Peki şimdi ne olacak?
O protesto yürüyüşlerine ‘Hepimiz Samatyalıyız’ naralarıyla katılan sivil toplum kuruluşlarından siyasi partilere kadar şimdi ne yapacak?
Sonuca bakınca bir ‘özür’ yürüyüşüne ihtiyaç var gibi gözüküyor.
http://haber.stargazete.com/guncel/hepimiz-samatyaliyiz–fiyaskoyla-sonuclandi/haber-732736

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: