İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ermeni tasarısı yeniden: Valerie Boyer bir kez daha sahnede..

Ermeni soykırımını inkara ceza öngören yasanın mimarı Valerie Boyer’in ısrarı sürüyor. Fransa’da ana muhalefet partisi Halk Hareketi Birliği (UMP) Marsilya milletvekili Valerie Boyer ve 5 milletvekili arkadaşı, yeni bir ‘Ermeni soykırımı inkarına ceza kanunu’ tasarısını Fransız Ulusal Meclisi kanun kayıt bürosuna kaydettirdi. Valeri Boyer ve 5 milletvekilinin hazırlamış olduğu kanun tasarısı 6 Şubat’ta Ulusal meclise verildi. Milletvekilleri, kanun tasarısını yine Marsilya barosu avukatlarından olan Philippe Kirkorian ile birlikte hazırladı.( Bak sen Valerie’nin yaptığına. Bizim özgürlükçü aslanlar yine kızacak. HYETERT) 

DAHA ÖNCE GERİ ÇEVRİLMİŞTİ
 Avrupa Parlamentosu tarafından alınan ‘Soykırım ve savaş suçlarının inkarına ceza’ öngören çerçeve kanunun, Fransa iç hukukuna uydurulması için yapılan kanun tasarısının bir benzeri daha önce Fransız anayasasına uygun olmadığı için Fransa Anayasa Konseyi tarafından çevrilmişti.
2 YIL HAPİS 45 BİN EURO CEZA
Yeni Kanun tasarısının ilk maddesi, inkarcıların 2 yıl hapis veya 45 bin Euro para cezasına çarptırılmalarını öngörüyor. Yukarıda belirtilen cezalar, Fransa’da birer kanun ile tanınmış olan zenci köle ticareti, sözde Ermeni soykırımı, 8 Ağustos 1945 senesinde imzalanmış Londra Anlaşması’nda bir ekle belirtilen katliamların, inkar edilmesi, bu katliamların başına ‘sözde kelimesinin getirilmesi durumlarında verilmesini öngörüyor. Boyeri sözde Ermeni soykırımını kabul etmeyenlerin cezalandırılması ile ilgili tasarıyı hazırlayan isimdi.
http://haber.gazetevatan.com/ermeni-tasarisi-yeniden/513599/1/G%C3%BCndem


Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: