İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samatya olayları Erivan’da protesto edilecek

Ermeni “Genç Diplomatlar Kulübü“ sivil toplum kuruluşu, Türkiye`de Ermenilere yönelik ırkçı politakayı kınayan protesto eylemi gerçekleştirecek. “İstanbulun Samatya mahallesinde Ermeni kadınlara yapılan sürekli saldırıları kınamaktayız. Türk makamlarından, kendi vatandaşlarının güvenliğıni şağlamak ve bu suçluların ortaya çıkarılması ve cezasız kalmamaları yönünde çabalar göstermeyi talep ediyoruz. Bu gibi dehşetler özellikle Ermeni Soykırımı 98, yıldönümü arefesinde durumu gerginleştiriyorlar. Türk Makamlarının susması ve nötr tutumu ülkede nefret, ırkçılık, hoşgörüsüzlük , ve milliyetçilik havası oluşturuluyor ve Ermeniler  için korku  ortamı yaratıyor.  BM, Avrupa Birliği, Avrupa Konseyi ve diğer uluslararası şirketleri Türk makamlarının eylemsizliğine tepki göstermek ve Türkiyede nefret saldırılarına uğrayan kişilerin güvenliğini sağlamak için adımlar atmaya çağırıyoruz“.

***


Ermeni “Genç Diplomatlar Kulübü“ sivil toplum kuruluşu, Türkiye`de Ermenilere yönelik ırkçı politakayı kınayan protesto eylemi gerçekleştirecek.
“Genç Diplomatlar Kulübü“ sivil toplum kuruluşu, tarafıdan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi.  
“İstanbulun Samatya mahallesinde Ermeni kadınlara yapılan sürekli saldırıları kınamaktayız. Türk makamlarından, kendi vatandaşlarının güvenliğıni şağlamak ve bu suçluların ortaya çıkarılması ve cezasız kalmamaları yönünde çabalar göstermeyi talep ediyoruz. Bu gibi dehşetler özellikle Ermeni Soykırımı 98, yıldönümü arefesinde durumu gerginleştiriyorlar. Türk Makamlarının susması ve nötr tutumu ülkede nefret, ırkçılık, hoşgörüsüzlük , ve milliyetçilik havası oluşturuluyor ve Ermeniler  için korku  ortamı yaratıyor.
 BM, Avrupa Birliği, Avrupa Konseyi ve diğer uluslararası şirketleri Türk makamlarının eylemsizliğine tepki göstermek ve Türkiyede nefret saldırılarına uğrayan kişilerin güvenliğini sağlamak için adımlar atmaya çağırıyoruz“.
Prostesto yürüyüşü 11 Şubatta saat 12:00 Cumhuriyet Meydanından start alacak. Göstericiler BM ve AB ofislerine yürüyüp uluslararası temsilcilere açık mektuplar verecekler.
aykiridogrular.com
http://www.aykiridogrular.com/haber-1312-Samatya-olaylari-Erivanda-protesto-edilecek.html

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: