İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nefret afişine Hıristiyanlardan tepki

ABD’den dünyaya dalga dalga yayılan İslamafobi’ye karşı Hristiyanlar tepkilerini ortaya koydu. New York Metrosu’ndaki nefret afişlerine karşı, Hristiyanlar dayanışma afişi asacak… İslam karşıtı ırkçı Yahudiler ile fanatik Hıristiyanlardan oluşan karanlık ağın bir şubesi, New York’ta metro istasyonlarındaki billboardlara verdiği ilanla, “Barbarlar ve uygarlar arasındaki her savaşta, uygarları destekle. Cihad’ı yenmesi için İsrail’i destekle” şeklinde propaganda yapıyor.

***
ABD’den dünyaya dalga dalga yayılan İslamafobi’ye karşı Hristiyanlar tepkilerini ortaya koydu. New York Metrosu’ndaki nefret afişlerine karşı, Hristiyanlar dayanışma afişi asacak.
Bir Hıristiyan grubu ‘Müslüman komşunu sev’ afişleriyle nefret grubuna karşılık vermeye hazırlanıyor. New York Metrosu’nda Müslümanları aşağılayan ırkçı ilanların doğurduğu tartışma sürerken, bir grup Hıristiyan, nefrete karşı sevgiyi öne çıkaran karşı ilan için hazırlık yapıyor.
Evanjelik Sojourners grubu, New York’ta Müslüman karşıtı ilanların asıldığı her yere, ‘”Love Your Muslim Neighbor (Müslüman komşunu sev)” ilanı asacak. Sojourners, ilanları asma izni karşılığında belediyeye ödenecek binlerce dolarlık kirayı karşılamak için üyeleri arasında bir bağış kampanyası başlattı. Amerikan İlericiliği Merkezi adlı düşünce kuruluşunun ‘Fear Inc (Korku A.Ş.)’ adını vererek çalışmalarını deşifre ettiği ve İslam karşıtı ırkçı Yahudiler ile fanatik Hıristiyanlardan oluşan karanlık ağın bir şubesi, New York’ta metro istasyonlarındaki billboardlara verdiği ilanla, “Barbarlar ve uygarlar arasındaki her savaşta, uygarları destekle. Cihad’ı yenmesi için İsrail’i destekle” şeklinde propaganda yapıyor. New York Toplu Taşım Sistemi (MTA) bu ilanı asmayı reddedince grup, ‘ifade özgürlüğü ihlali’ gerekçesiyle dava açmış ve mahkeme kararıyla ilanın asılmasını sağlamıştı.
‘Korku Şirketi’nin nefret ilanına karşı şehirdeki Müslümanlar da billboardların başında İslam’ı tanıtan el ilanları dağıtarak cevap vermeye çalışıyor. Irkçı ilana karşı çıkan Hıristiyan grubu Sojourner’ın üyelerine gönderdiği e-mailde ise, “Müslümanlar ile Hıristiyanlar arasındaki tansiyon bütün dünyada yükseltilmek isteniyor. Biz, kendi bahçemizde üzerimize düşeni yapmalı ve bu ateşi söndürmeliyiz.” denildi. Metrolara asılanlar gibi nefret ilanlarının dünyada daha fazla kan, nefret, korku ve şiddete sebep olmaktan başka bir şeye hizmet etmeyeceği vurgulanan e-mail’de, “Dini, ırkı, rengi, cinsiyeti ne olursa olsun herkes ABD’de toplu taşım aracı kullanırken hoş karşılanma ve güvenlik hissetme hakkına sahiptir.” vurgusu yapıldı. Bir grup Evanjelik din adamı tarafından 1971 yılında temelleri atılan grup, adını, yayınladığı Sojourners dergisinden alıyor.

http://www.haber7.com/dunya/haber/933266-nefret-afisine-hristiyanlardan-tepki

Yorumlar kapatıldı.