İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Misyonerler rahat durmuyor

Türkiye’deki misyonerler yine gündemde. Türk Hıristiyan Gençler Birliğinin, Türkiye Protestan Kiliseler Birliğini istifaya davet ettiği bildiride, Türkiye üzerinde oynanan oyunlar ortaya çıktı. Buna göre Hıristiyan misyonerler 2005’te vizyon olarak, 50 Protestan kilisesi açma ve 50 bin Müslüman’ı Hıristiyan yapma hedefi koymuş. 2012 yılına gelindiğinde ise, 100’den fazla kilisenin yapıldığı ve 2 bin Müslüman’ın Hıristiyan olduğu kaydedildi. (Yeni Akit yine kışkırtma görevini yapıyor, misyonerliği suç ilan edip, misyonerleri hedef gösteriyor. HYETERT)
TÜRKİYE ÜZERİNDE PLÂN YAPIYORLAR

Türk Hıristiyan Gençler Birliği, Türkiye Protestan Kiliseler Birliği’nin başarısız olduğunu kanıtlamak ve üyelerini bu konuda bilgilendirmek için bir bildiri yayınladı. Kiliseler Birliği’nin başarısızlıklarından dolayı istifaya davet edildiği bildiride çarpıcı bilgiler ortaya çıktı. Buna göre birlik 2005 yılında vizyon olarak 50 Protestan kilisesi açma ve 50 bin Müslümanı Hıristiyan yapma hedefi koymuş. 2012 yılına gelindiğinde ise, 100’den fazla kilisenin yapıldığı ve 2 bin Müslümanın Hıristiyan olduğu kaydedildi. Bildiride şu çarpıcı açıklamalar yer aldı: “2005 yılındaki vizyon 50.000 imanlı kişi ve 50 kiliseydi. Şimdiki durum ise 100’den fazla kilise 2000 imanlı kişi. 2012 yabancı işçi misyoner sayısı 6000, T.C. imanlı sayısı 2000. 2005-2012 yılları arasında geçen süre 7(yedi) yıldır. Bu 7(yedi) yıl içerisinde ne yabancı işçiler ne de Türkiye Protestan Kilisesi bir farklık gösterememiştir. Ağlanacak halimize gülüyoruz. Demek oluyor ki bu ülkede yabancı işçi kardeşler ile Türkiye Protestan Kiliseler Birliği başarısız olmuştur. İmanlı sayısı büyümüyor.”
ÜLKEMİZDE CİRİT ATIYORLAR
Yapılan araştırmalarda, son yıllarda misyonerlik faaliyetlerinde ciddi bir artış olduğu gözlenirken, Türkiye’de misyonerlerin elini kolunu sallayarak gezdiği ve propaganda yaptığı belirtiliyor. Misyonerlerin evleri kapı kapı dolaşarak kitap, dergi, broşür dağıttıkları dile getiriliyor. Özellikle dini eğitimini tam alamayan ve geleceğe umutsuz bakan gençlerin kolayca kandırıldığı vurgulanan araştırmalarda misyonerler, gençlerin Hıristiyan olması için ceplerine para koydukları ve beyinlerini yıkadıkları ortaya çıktı. Ayrıca Türkiye’nin dört bir köşesinde misyonerlik evlerinin olduğu ve buralarda karanlık faaliyetler yürütüldüğü biliniyor.
“BUNLARI ENGELLEMEMİZ GEREKİYOR”
Ankara Cami Dernekleri ve Kur’an Kursları Federasyonu Başkanı Burhan Yenier, Akit’e yaptığı açıklamada, kilise sayısının bu kadar artmasına şaşırdığını dile getirerek, “Biz camilerimizi artırmak için canla başla mücadele ediyoruz, onlar ülkemizde kilise yapıyorlar. Bunları engellememiz gerekiyor. Türkiye’deki cahil gençleri kandırarak din değiştirmelerine neden oluyorlar. Bu misyonerler çalışırken biz Müslümanlar uyumamalıyız. Camiler yapmalıyız, Kur’an kursları açmalıyız, gençlerimize sahip çıkmalıyız, bunların sinsi ve karanlık eylemlerini bertaraf etmeliyiz” dedi.
HER YERDE VARLAR
Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) geçtiğimiz yıllarda yayınladığı “Misyonerlik Raporu”nda, Türkiye’de Hıristiyan cemaatinin sayısının 50-55 bin olarak tahmin edildiği vurgulanarak, misyonerlik faaliyetleri kapsamında 300’den fazla kilise, çok sayıda kitapevi, 1 kütüphane, 6 dergi, onlarca vakıf, yayınevleri, 5 radyo, çok sayıda manastır, 2 kafe, 1 acente, 1 mahfil, 7 şirket, 1 otel, 1 tercüme bürosu, 7 gazete, 1 tarihi eser, 2 müze, 4 harabe, 1 kale ve onlarca dernek bulunduğu kaydedildi.
Yeni Akit

Yorumlar kapatıldı.