İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Erdoğan: Karabağ Konusunda Azerbaycan’ın Yanında Olmaya Devam Edeceğiz

Erdoğan’a, basın açıklaması sonrası bir gazeteci tarafından sık sık gündeme gelen Türkiye ile Ermenistan arasında sınırların açılabileceği iddiaları soruldu. Erdoğan, Dağlık Karabağ sorununda somut bir çözüm yolu açılmadan Ermenistan’la sınırların açılmasının söz konusu olmadığını vurguladı… Erdoğan, Türkiye’nin Dağlık Karabağ sorunu konusunda Azerbaycan’ın yanında olmaya devam edeceğinin altını çizdi.

***
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Dağlık Karabağ sorunu konusunda Azerbaycan’ın yanında olmaya devam edeceğini ifade etti.
Kaynak : Cihan, 11 Eylül  2012 Salı – 19:26
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan’ın Gebele şehrindeki Türkiye-Azerbaycan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi toplantısı sonrası ortak basın toplantısı düzenledi.
Erdoğan’a, basın açıklaması sonrası bir gazeteci tarafından sık sık gündeme gelen Türkiye ile Ermenistan arasında sınırların açılabileceği iddiaları soruldu. Erdoğan, Dağlık Karabağ sorununda somut bir çözüm yolu açılmadan Ermenistan’la sınırların açılmasının söz konusu olmadığını vurguladı. Başbakan Erdoğan, Türkiye’nin Dağlık Karabağ konusundaki tutumunun şu an ortada olduğunu ve bunun devam edeceğini ifade etti.
Erdoğan ayrıca sorun çözülmeden Ermenistan’la sınırın açılmayacağını ve bunu AK Parti iktidarı boyunca hep yenilediklerini belirtti.
Erdoğan, Türkiye’nin Dağlık Karabağ sorunu konusunda Azerbaycan’ın yanında olmaya devam edeceğinin altını çizdi.

Yorumlar kapatıldı.