İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Azerbaycan’lı hacker’lar Ermenistan cumhurbaşkanının elektronik sayfasını kıramadı

Ermenistan cumhurbaşkanının Elektronik sayfası normal şekilde işlemeye devam ediyor. Açıklama NEWS.am muhabirinin ″Türk bir dizi medya aracının Azerbaycan’lı hacker’ların Ermenistan cumhurbaşkanının resmi elektronik sayfasını ‘kırdıklarına’ ″ ilişkin yaydıkları haber konusunda NEWS.am muhabirinin sorusunu yanıtlayan Ermenistan Cumhurbaşkanlığı Ofisi  Halkla İlişkiler ve Enformasyon Merkezi’nden geldi.

Açıklamada ″Sadece bugün saat 13:00 sıralarında farklı ülkelerden kayıtlı IP adresleri aracılığıyla  eşzamanlı olarak Ddos saldırısı oldu, bundan sonra teknik talimatlarından hareketle, saldırıların gerçekleştirildiği Azerbaycan, Türkiye ve diğer birkaç ülkeden cumhurbaşkanının sayfasının erişimi sınılandırıldı″ dendi.
Ermeni subay Gurgen Margaryan’ın katili Ramil Safarov’un affı sonrasında Ermeni ve Azerbaycan’lı hackerlar Internet’te siber savaş yoğunlaştırdılar. Ermeniler Azerbaycan’ın önde gelen «1News», «APA», «Vesti.az», «day.az» sayfalarını kırdılar. Ayrıca Azerbaycan cumhurbaşkanı, Adalet, Kültür ve Turizm bakanlıkları yanısıra Azerbaycan devlet televizynu Aztv.az portallarını kırdılar. Ermeni tarafı bir gün esnasında 15-20 portal kırdı, Azerbaycan tarafı ise 30 portal kırdı. Ermen,iler kırdıkları sayfalara 2 fotoğraf yerleştirmekteler; birindende Gurgen Margaryan ve diğerinde Monte Melkonyan ve katil Ramil Safaroy, bunun altında ″ülkesi kibi kahraman″ yazmakta. Azerbaycan tarafı da kırdıktan sonra affedildiğine ilişkin ibareyle, Ramil Safarov’un fotoğrafını yerleştirmekte. Ermeni tarafından hiçbir haber portalı çalışmasını durdurmazken, Ezerbaycan’ın hemen tüm önde gelen portalların çalışması birkaç saatliğine durdu.

Yorumlar kapatıldı.