İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Cami ve kilise sayıları kıyaslanmamalı’

Federal Meclis’teki Hıristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) Grup Başkanı Volker Kauder, Almanya’daki cami inşasının, Müslüman ülkelerdeki kilise inşasıyla kıyaslanmaması gerektiğini söyledi. Kauder, Almanya’da cami inşası ile Müslüman ülkelerdeki kilise inşasının kıyaslanması durumunda “Ülkemizde yaşayan insanların temel haklarını sağlamamış ve onların kaderini başka bir devletin politikasına bağlı kılmış oluruz” dedi. Kauder din özgürlüğünün pazarlık konusu olamayacağını da belirtti. ( Bu sözler acaba bizim ırkçı faşist Hıristiyan düşmanlarının vicdanını sızlatır mı diyeceğim ama diyemem zaten vicdan olsa ırkçı, faşist olmazdı bu adamlar. HYETERT)

***
FEDERAL Meclis’teki Hıristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) Grup Başkanı Volker Kauder, Almanya’daki cami inşasının, Müslüman ülkelerdeki kilise inşasıyla kıyaslanmaması gerektiğini söyledi.
Volker Kauder
Kauder, dünyada Hıristiyanlara yönelik şiddetin anlatıldığı ve kendisinin yayıncılığını üstlendiği bir kitapta dile getirdi.
Kauder, Almanya’da cami inşası ile Müslüman ülkelerdeki kilise inşasının kıyaslanması durumunda “Ülkemizde yaşayan insanların temel haklarını sağlamamış ve onların kaderini başka bir devletin politikasına bağlı kılmış oluruz” dedi.
Kauder din özgürlüğünün pazarlık konusu olamayacağını da belirtti.
Diğer ülkelerde kovuşturmaya uğrayan Hıristiyanlar için mücadelesiyle de tanınan Kauder, aşırı İslamcıların belirleyici olduğu Arap ülkelerindeki Hıristiyanların durumunun acilen düzeltilmesi gerektiğini de vurguladı.
Hıristiyanların en çok şiddet gördüğü ülkenin Kuzey Kore olduğunu yazan Kauder, Nijerya’daki durumun ise endişe verici boyutlarda olduğunu söyledi.

Yorumlar kapatıldı.