İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bahçeli’den Ermeni Lobisine “Salon” Tepkisi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Belçika’da partisine kurultay için salon verilmesini engellediğini iddia ettiği Ermeni lobisine yüklendi. Kendileri hakkında “faşist ” suçlamalarında bulunan Ermeni diasporasına da “aynaya bakın” diyerek seslenen Bahçeli, “Irkçının kim olduğunu yüz hatlarını merak ediyorsa aynanın karşısına geçmeli ve baştan ayağa kendisine acele yoldan bakmalıdır” diye konuştu.

******
MHP lideri, “Ermeni zihniyeti bir kere daha karavana atmıştır” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Belçika’da partisine kurultay için salon verilmesini engellediğini iddia ettiği Ermeni lobisine yüklendi. Salonu vermeyen belediyeye açılan davanın kazanıldığını belirten Bahçeli, “Ermeni zihniyeti bir kere daha karavana atmıştır” diye konuştu. Bahçeli, soykırım iddialarına da cevap verdi.
Liege’de Salon Krizini Yorumladı
Belçika’nın Liege kentinde düzenlenen Türk kurultayına katılan Devlet Bahçeli, kurultaya günler kala yaşanan salon krizini yorumladı.
“Bizden İntikam Alacaklarını Hesap Etmişler”
Namur belediyesinin salon vermeme kararında etkili olan Ermeni lobisine yüklenen Bahçeli, “Fransa’daki sozlerimizin soykırım fesadını hayli rahatsız ettği anlaşılmaktadır. Fransa’daki kara kampanyayı Belcika’ya da taşıyarak bizden intikam alacaklarını hesap etmişler, ellerindeki imkanlarla önümüze set çekmeye çalışmışlardır” diye konuştu.
“Bir Kere Daha Karavana Attılar”
Bahçeli, açılan dava sonucu Belçika yargısının salonu kendilerine vermesini de yorumladı.
MHP lideri, “Ermeni zihniyeti bir kere daha karavana atmıştur, havanda su dövmüştür. Şahsım ve dava arkadaşlarım için hakkımızda sarfedilen sözler dikkatle ve yakından takip edilmiştir” dedi.
“Faşist” Suçlamasına “Aynaya Bakın” Cevabı
Kendileri hakkında “faşist ” suçlamalarında bulunan Ermeni diasporasına da “aynaya bakın” diyerek seslenen Bahçeli, “Irkçının kim olduğunu yüz hatlarını merak ediyorsa aynanın karşısına geçmeli ve baştan ayağa kendisine acele yoldan bakmalıdır” diye konuştu.
Bahçeli, Türk insanının geçmişinde hesap veremeyeceği hiç bir olayın olmadığını da sözlerine ekledi.

Yorumlar kapatıldı.