İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kemal Çiçek Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuyoruz

25 Nisan 2012 Çarşamba günü CNN Türk’te “Tarafsız Bölge” programında Türk Tarih Kurumu Ermeni Masası Başkanı Kemal Çiçek SUÇ İŞLEMİŞTİR. Ermeni toplumunun eğitimden sorumlu yöneticisi ve sözcüsü Garo Paylan’ı TEHDİT ETMİŞTİR. 3 Mayıs 2012 Perşembe, Saat 13.30  Çağlayan Adliyesi B Kapısı.

İHD İstanbul Şubesi

******
Garo Paylan’ı Televizyon Kanalında Tehdit Eden Kemal Çiçek Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuyoruz!
Kemal Çiçek Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuyoruz çünkü:
25 Nisan 2012 Çarşamba günü CNN Türk’te “Tarafsız Bölge” programında Türk Tarih Kurumu Ermeni Masası Başkanı Kemal Çiçek SUÇ İŞLEMİŞTİR. Ermeni toplumunun eğitimden sorumlu yöneticisi ve sözcüsü Garo Paylan’ı TEHDİT ETMİŞTİR… 3 Mayıs 2012 Perşembe, Saat 13.30  Çağlayan Adliyesi B Kapısı.
Tıpkı Hrant Dink’in Valiliğe çağırılıp kendisine  böyle davranmaya devam ederse “başına işler gelebileceği”nin hatırlatılması gibi, en çok izlenen TV kanallarından birinde, milyonlarca izleyicinin önünde,  “böyle konuşursa Türk toplumunun tepkisiyle karşılaşacağı”nı söylemiştir.  “Senin de sonun California” olur diyerek, ırkçı cinayetlerin ideolojisini temsil eden “YA SEV YA TERK ET” sloganını Garo Paylan’ın yüzüne ve milyonlarca izleyiciye söylemiştir.
AHMET HAKAN defalarca sahip olduğu medya olanağını Ermeni konuklarının  haysiyetiyle oynayanlara, incitenlere, anılarına saygısızlık edenlere bir ödül gibi, bir armağan gibi sunuyor. Bu kez büyük bir iktidar aracı olan programı aracılığıyla Ermeni konuğunun tehdit edilmesine olanak sağlamıştır. Bundan rahatsızlık duymak bir yana, programının sonunda tekrar tekrar “güzel olan burada böyle tartışabilmemizdir” diyerek tehdit edimini onaylamış, onaylamakla kalmayarak güzellemiştr!
Suç duyurumuz çerçevesinde Savcı’dan, tüm tehdit ve sözlü saldırılara tanıklık eden Ahmet Hakan’ın tanık olarak dinlenmesini talep ediyoruz.
İHD İstanbul Şubesi Irkçılık ve Ayrımcılığa Karşı Komisyon olarak suç duyurusunda bulunmamızın nedeni Komisyonumuzun faaliyet alanıdır. Çünkü  burada tehdit edilen sadece GARO PAYLAN değildir. Onun şahsında resmi söyleme karşı çıkan bütün Ermeniler ve aynı duygu ve düşünceleri paylaşan  bütün insan hakları savunucuları, ırkçılık ve ayrımcılık karşıtlarıdır.
Basın emekçilerini tepkimizi duyurmaya,  Garo Paylan’a yapılanı kendisine yapılmış gibi hisseden herkesi de suç duyurumuza destek olmaya davet ediyoruz.
İNSAN HAKLARI DERNEĞİ İSTANBUL ŞUBESİ  IRKÇILIK VE AYRIMCILIĞA KARŞI KOMİSYON
YER: ÇAĞLAYAN ADLİYESİ B KAPISI
TARİH: 3 MAYIS 2012, PERŞEMBE
SAAT: 13:30

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: