İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ermeni Mezarlığı’nda yıkım Belediye Meclis’ni gerdi

Malatya Belediye Meclisi’nde, geçen ay Ermeni Mezarlığı’nda dua evi, gasilhane ve bekçi evinin belediye ekiplerince yıkılması gündeme geldi.
07 Mart 2012 Çarşamba, 20:42:28

Belediye Meclisi bağımsız üyesi Mehmet Moran yaptığı konuşmada Ermeni Mezarlığı’nda yıkılan bölümün imara aykırı ve kaçak yapıldığını söyledi ve CHP’nin yıkıma tepki göstermesini eleştirdi. Kürsüden diz üstü bilgisayarından fotoğraflar gösteren Moran, Ermenilerin Türk Bayraklarını yakmaları ve ayaklar altına almalarına ilişkin fotoğrafların yanında, yıkımdan sonra CHP’li Meclis üyelerinin İl Başkanı ile birlikte Ermeni Mezarlığı’nda basın açıklamasının fotoğraflarını da gösterdi. Mehmet Moran, “2 Kasım 2009 tarihinden beri her türlü imar yolsuzluğuna tavır koyan ve mücadele eden ancak bu Ermeni Mezarlığı’ndaki kaçak ve ruhsatsız, izinsin yani diğer adıyla bir başka yolsuzluğa taraf olup destek çıkan CHP ‘nin sayın İl Başkanı, Belediye Meclis üyeleri, İl Genel Meclisi üyeleri” deyince, CHP’li üyelerden Doğan Aldaş, ‘Sen kimsin partiyi kötülüyorsun, otur l… yerine” diyerek tepki gösterdi.

Bir anda karşılıklı hakaretlerle salonda gerginlik tırmanınca, Başkan Vekili Ertan Mumcu ve diğer üyeler araya girerek olayları yatıştırdı. Tansiyonun düşmesinden sonra söz alan CHP’li Doğan Aldaş, Vali ve Belediye Başkanının onayı ile mezarlıkta inşaatın başladığını ve ruhsatsız kaçak diye bir şey olmadığını söyledi. Aldaş, birçok Avrupa Ülkesinde cami olduğunu ve oradakilerin hiçbir zaman cami yıkmadığını belirtti.

http://focushaber.com/ermeni-mezarligi-nda-yikim-belediye-meclis-ni-gerdi-h-118198.html

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: