İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Şimdi de Rize’de Ermenileri öldürdüler

Engin Önkibar/ Rize
Hocalı mitingindeki ırkçı pankart ve sloganlar henüz akıllardayken, şimdi de Rize’nin işgâlden kurtulma töreninde temsili Ermeni çeteciler öldürüldü. Belediye Başkanı ise Fransa’ya ve Ermenilere nefretini kustu.

İstanbul Taksim’de geçen pazar yapılan Hocalı Katliamı’nı protesto mitinginin “Katil Ermeni”, “Hepiniz Ermenisiniz, Hepiniz Piçsiniz”, “Bir gece ansızın gelebiliriz” gibi pankartlar ve sloganlarla ırkçı bir gösteriye dönüşmesi hafızalardaki canlılığını korurken, “Rize’nin kurtuluşu” töreninde yine temsili Ermeni çeteciler öldürüldü. “Rize’nin düşman işgâlinden kurtuluşunun” 94. yılı nedeniyle düzenlenen törende, Ermeniler kadınlara tecavüz eden, yaşlı-genç demeden önlerine çıkan herkesi öldüren “caniler” olarak gösterildi. Sonra da “kahraman Türk gençleri” Ermenileri öldürüp “Rize’yi kurtardı”.
Anıta çelenk konması ve kutlama telgraflarının okunmasıyla başlayan Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende, “Rize’nin düşman işgâlinden kurtarılması”, buram buram ırkçılık ve nefret kokan bir oyunla canlandırıldı.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: