İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

”Bölgeyi terk edin”

El Mustakbel gazetesine açıklama yapan Kürt yardım örgütü yetkilisi Mahmut Sivala, Burc Hamud, Dora ve Nebaa semtlerinde yaşayan Kürtler için, Ermenilerin ”uyuşturucu kullanıyor ve kanunlara karşı geliyor” iddiasında bulunduğunu belirtti. Bu nedenle bölgeden çıkmalarının talep edildiğini belirten Sivala, eğer çıkmazlarla kişi başı 2000 dolar ödemelerinin de istendiğini söyledi. Taşnak Partisi milletvekili Hagop Pakrodyan ise gazetelere yaptığı açıklamada, olayın politik değil, Kürt gençlerin bölgede yarattığı güvenlik sorunları, kontratsız olarak ev tutmaları nedeniyle yaşandığı iddia etti.

**********
Lübnan basını, başkent Beyrut’ta yaşayan Ermenilerin Taşnak Partisi yetkililerinin, Burc Hamud bölgesinde yaşayan Kürtlerin, Suriye muhalefeti yanlısı gösterilere katıldıkları ve huzuru bozdukları gerekçesiyle bölgeden ayrılmalarını istediği iddiasında bulundu.
Lübnan’da yayın yapan gazetelerde yer alan haberlere göre Kürt yetkililer, Ermeni Taşnak Partisi yöneticilerinin, kendilerinden bölgeden ayrılmalarını istediğini söylediler. Gazeteye açıklama yapan Kürtler, Ermenilerin çoğunlukla yaşadığı bölgeden ayrılmaları için, Pazartesi gününe kadar kendilerine süre verildiğini ileri sürdüler.
El Mustakbel gazetesine açıklama yapan Kürt yardım örgütü yetkilisi Mahmut Sivala, Burc Hamud, Dora ve Nebaa semtlerinde yaşayan Kürtler için, Ermenilerin ”uyuşturucu kullanıyor ve kanunlara karşı geliyor” iddiasında bulunduğunu belirtti. Bu nedenle bölgeden çıkmalarının talep edildiğini belirten Sivala, eğer çıkmazlarla kişi başı 2000 dolar ödemelerinin de istendiğini söyledi.
Taşnak Partisi milletvekili Hagop Pakrodyan ise gazetelere yaptığı açıklamada, olayın politik değil, Kürt gençlerin bölgede yarattığı güvenlik sorunları, kontratsız olarak ev tutmaları nedeniyle yaşandığı iddia etti.

Yorumlar kapatıldı.