İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

30 yıl sonra ilk dua barış içinRıfat Başaran

Diyarbakır’da restorasyonu tamamlanıp, bugün açılışı yapılacak Surp Giragos Ermeni Kilisesi’nde 30 yıl aradan sonra ilk dua barış için yapılacak. Açılışta konser ve müzikli yemek programı da vardı ancak bu program PKK saldırısında askerlerin şehit olması nedeniyle iptal edildi. Türkiye Ermenileri Patrikliği Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan, Radikal’e yaptığı değerlendirmede, “Açılışta ve pazar günü yapacağımız ilk ayinde bölgenin huzuru ve barışı için dualarımız yükselecek. Vaazımızda da yine bu konuya yer vereceğiz” dedi.

Patrik Genel Vekili Başpiskopos Ateşyan
RİFAT BAŞARANArşivi
ANKARA- Diyarbakır’da restorasyonu tamamlanıp, bugün açılışı yapılacak Surp Giragos Ermeni Kilisesi’nde 30 yıl aradan sonra ilk dua barış için yapılacak. Açılışta konser ve müzikli yemek programı da vardı ancak bu program PKK saldırısında askerlerin şehit olması nedeniyle iptal edildi. Türkiye Ermenileri Patrikliği Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan, Radikal’e yaptığı değerlendirmede, “Açılışta ve pazar günü yapacağımız ilk ayinde bölgenin huzuru ve barışı için dualarımız yükselecek. Vaazımızda da yine bu konuya yer vereceğiz” dedi.
Hep barış duası olacak
Kendisi de aslen Diyarbakırlı olan Ateşyan, açılış günü değişik ülkelerden binlerce Ermeninin Diyarbakır’a geleceğini belirterek, “Burası elimizde kalan önemli miraslarımızdan. Bu çatı altında daima huzur ve barış, birlik ve beraberlik için dualarımız yükselecek” dedi Diyarbakır Surp Sarkis Giragos Küçük Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Ergün Ayık da, “Hakkâri’de yaşanan hadise bizi çok üzdü. Hakkâri’de yaşamını yitiren 24 gencimizin anısına saygı nedeniyle müzikli programları iptal ettik” dedi.

Yorumlar kapatıldı.