İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ermeni Kilisesi 24 şehit için konseri iptal etti

Ahmet Yukuş
Hakkari’deki saldırıda şehit olan askerler için Ermeni Kilisesi’nden duyarlı tavır. Hakkari’nin Çukurca ilçesinde önceki gece teröristlerin gerçekleştirdiği hain saldırılarda 24 askerin şehit olması, Türkiye’de yaşayan Ermenileri de üzdü. Diyarbakır’da belediyelerin desteği ile restorasyonu yapılan kilisenin 30 yıl sonra ayine açılması nedeniyle hafta sonu planlanan konserler şehitler için iptal edildi.


Ahmet YUKUŞ / DİYARBAKIR (AHT)

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde önceki gece teröristlerin gerçekleştirdiği hain saldırılarda 24 askerin şehit olması, Türkiye’de yaşayan Ermenileri de üzdü. Diyarbakır’da belediyelerin desteği ile restorasyonu yapılan kilisenin 30 yıl sonra ayine açılması nedeniyle hafta sonu planlanan konserler şehitler için iptal edildi.

Ortadoğu’nun en büyük kilisesi unvanına sahip olan 300 yıllık Diyarbakır Surp Sarkis Giragos Ermeni Kilisesi’nin, Büyükşehir Belediyesi ve Ermeni Vakfı Cemaati katkıları ile başlatılan restorasyonu tamamlandı. 30 yıl aradan sonra pazar günü ayine açılacak kilisenin açılışı için planlanan konser, Çukurca’da 24 askerin şehit olmasından dolayı iptal edildi.

Açılış programını düzenleyen Surp Sarkis Giragos Ermeni Kilisesi Vakfı, cumartesi akşamı gala yemeğindeki Ermeni asıllı Bedri Ayseli ve Udi Yervant konserleri ile pazar günkü Dabaghyan Ensemble/Diwan-a Dubeyt konserlerini iptal ettiğini duyurdu.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: