İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mısır’da kan gövdeyi götürüyor

Mısır’ın başkenti Kahire’de Hıristiyan Kıptilerle güvenlik kuvvetleri arasındaki çatışmaların devam ettiği, olaylarda ölenlerin sayısının 19’a, yaralı sayısının da 113’e yükseldiği duyuruldu.

Mısır’ın başkenti Kahire’de akşam saatlerinde başlayan çatışmalar devam ederken, devlet televizyonu olaylarda ölenlerin sayısının 19’a, yaralı sayısının da 113’e yükseldiğini duyurdu.
Mısır devlet televizyonuna konuşan Sağlık Bakanlığı yetkilileri, ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini belirttiler.
Öte yandan, Abdulmenem Riyad Meydanı ve Tahrir Meydanı’nda Hıristiyan Kıpti göstericilerin bekleyişleri sürüyor. Sağlık bakanlığı ise bölgeye çok sayıda ambulans sevk ettiğini açıkladı.
Mısır medyası, olayların kontrolden çıktığını ve askerin göstericiler üzerindeki kontrolünü kaybettiğini ileri sürüyor.
Mısır’daki olayların yatıştırılması için din adamlarının devreye gireceği de açıklandı.
Olayların Hristiyan-Müslüman çatışmasına dönüşmemesi ve şiddetin durdurulması için El Ezher Şeyhi Ahmet El Tayyib ve Mısır Kıpti Patriği Baba 3. Şenuda telefonda görüştü.
Mısır televizyonunun haberine göre, El Ezher ve Kıpti Kilisesi çatışmalara son vermek üzere bir açıklama yapacaklar. Kilise ve El Ezher’in göstericilere çağrıda bulunması bekleniyor.
http://www.cnnturk.com/2011/dunya/10/09/misirda.kan.govdeyi.goturuyor/632494.0/index.html

Yorumlar kapatıldı.