İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Erivan’da Ermenistan-İsrail siyasi müzakereler

22-23 Ağustos’ta  Erivan’da Ermenistan-İsrail siyasi müzakereler yapıldı. Ermenistan Dışişleri bakanlığı basın servisinden alınan bilgiye göre müzakereler’da Ermenistan-İsrail işbiliğine ilişkin konular, Güney Kafkasya bölgesindeki gelişmeler  ve ikili önem taşıyan sorular görüşüldü. İsrail heyeti Tüm Dünya Ermenileri Katolikosu Garegin II ile bir araya geldi. Ayrıca heyet üyeleri Ermeni Soykırım  kurbanları anıtına ziyarette bulundu.

***************
22-23 Ağustos’ta  Erivan’da Ermenistan-İsrail siyasi müzakereler yapıldı. Ermenistan Dışişleri bakanlığı basın servisinden alınan bilgiye göre müzakereler’da Ermenistan-İsrail işbiliğine ilişkin konular, Güney Kafkasya bölgesindeki gelişmeler  ve ikili önem taşıyan sorular görüşüldü.
Hatırlatalım ki  Ermenistanın İsrailde büyükelçisi yok  sadece konsolosluğu var. 2010 yılı Ekim ayında Ermenistanda İsrail tarafından yeni bir büyükelçi atandı. Bazı siyaset bilimcilar bunu bölgesel yeni gelişmeler ve Türkiye-İsrail ilişkilerinin kötüleşmesi açısında yorumladı.
Dışişleri bakanlığından verilen bilgiye göre dün İsrail heyeti Tüm Dünya Ermenileri Katolikosu Garegin II ile bir araya geldi. Ayrıca heyet üyeleri Ermeni Soykırım  kurbanları anıtına ziyarette bulundu.
http://www.ermenihaber.am/haber/muzkereler-2482/

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: