İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İran’dan Ankara’yı şaşırtacak adım

İran’ın başkenti Tahran’da 24 Nisan “Ermeni Soykırımı” gününde Ermeni bir yönetmen tarafından çekilen “Soykırım” filminin gösterimi yapılacak…Filmin yönetmenliğini yapan Tigran Hızmalyan, Armin Wegner-Soykırımın Fotoğrafı adlı filmin Tahran’da gösterilmek üzere Farsça’ya çevrildiğini söyledi. Hızmalyan, 24 Nisan’daki gösterime çok sayıda İranlı parlamenterin de katılacağını kaydetti.

İran’ın başkenti Tahran’da 24 Nisan “Ermeni Soykırımı” gününde Ermeni bir yönetmen tarafından çekilen “Soykırım” filminin gösterimi yapılacak.
    
(DHA) — Ermeni diasporasına yayın yapan PanARMENIAN.net’in haberine göre, son yıllarda Ankara ile tarihinin en iyi ilişkilerini yaşayan İran, 24 Nisan günü Ermeni soykırımı iddialarını dile getiren bir filmin Tahran’da gösterilmesine izin verdi.
Filmin yönetmenliğini yapan Tigran Hızmalyan, Armin Wegner-Soykırımın Fotoğrafı adlı filmin Tahran’da gösterilmek üzere Farsça’ya çevrildiğini söyledi. Hızmalyan, 24 Nisan’daki gösterime çok sayıda İranlı parlamenterin de katılacağını kaydetti.
Ermeni yönetmen, filmin daha sonra bir İran televizyonunda gösterileceğini de bildirdi.
http://www.cnnturk.com/2011/dunya/04/05/irandan.ankarayi.sasirtacak.adim/612197.0/index.html

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: