İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ermeni Cemaati, Türkiye için dua etti

Türkiye Ermenileri Ruhani Lideri Tatul Anuşyan, Hatay’ın İskenderun ilçesinde bir araya gelen cemaat mensuplarından Türkiye için dua istedi… Anuşyan, “Ebedi mutluluğa ulaşmak için inançlı olmak lazım. Birlik ve beraberlik içerisinde olun. Dürüst ve doğru olun ki, Tanrı sizi ebedi mutluluğa kavuştursun. Tanrı, Türkiye’deki birlik ve beraberliği bozmasın. Ülkemizin mutluluğu ve verimliliği hep artarak devam etsin.” şeklinde dua etti. 

 02.Nisan.2011,19:56:01
 
Paskalya Bayramı’nın ikinci yarısı ve Karasun Manuk Kilisesi’nin kuruluşunun yıldönümü sebebiyle İskenderun’da bulunan Ermeni Cemaati Baş rahibi Tatul Anuşyan ayine katıldı. Yurtiçinden ve yurtdışından çok sayıda Ermeni’nin katıldığı İskenderun’daki ayin Karasun Manuk Kilisesi’nde yapıldı. Ayin sonrası Ermeni cemaatine yönelik Türkçe bir konuşma yapan Başrahip Tatul Anuşyan, kilisenin tarihi ve Ermenilerin ziyaretleri hakkında bilgiler verdi.
4. yüzyılda Sivas’ta Roma İmparatorluğu ordusunda bulunan 40 subayın Hıristiyanlığı kabul ettiği için buz tutmuş bir kuyuya atıldığını ve sonrasında öldürüldüğünü anlatan Anuşyan, ‘İnanç Turizmi’ hakkında da açıklamalarda bulundu. İnanç turizminin yeni bir gelişme gibi sunulmasına tepki gösteren Anuşyan, “Asırlar öncesinde de kutsal topraklara toplu ziyaretler vardı. Yeni yeni oluşmuş gibi lanse ediyorlar.” dedi.
İnsanoğlunu zenginlik ve zevkin kurtaramayacağını ifade eden Anuşyan, “Ebedi mutluluğa ulaşmak için inançlı olmak lazım. Birlik ve beraberlik içerisinde olun. Dürüst ve doğru olun ki, Tanrı sizi ebedi mutluluğa kavuştursun. Tanrı, Türkiye’deki birlik ve beraberliği bozmasın. Ülkemizin mutluluğu ve verimliliği hep artarak devam etsin.” şeklinde dua etti. Ermeni cemaati baş rahibi Anuşyan, Antakya’nın dinler açısından önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayarak, bu zenginliğin yarın dünyanın dört bir yanından gelecek dini liderlerle bir kez daha ön plana çıkacağını vurguladı.
http://www.samanyoluhaber.com/h_534180_ermeni-cemaati,-turkiye-icin-dua-etti.html

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: