İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ABD’li Danışman Ermenistan Gerçeğini Açıkladı

Amerikalı Siyaset Uzmanı Bruce Fein, Ermeni diasporasının Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin normalleşmesine karşı olduğunu ve Türkiye düşmanlığının Ermeni diasporasını bir arada tutan yegâne birleştirici unsur olduğunu söyledi. ABD eski Başkanı Ronald Reagan’ın Hukuk danışmanı Fein: “Beyaz Saray araştırma yaptı, Ermenilerin 2 milyon Müslüman Osmanlı’yı katlettiği ortaya çıktı. Ermeniler, kendi arşivlerini açmıyor, çünkü bu gerçeğin ortaya çıkmasını istemiyorlar” dedi.

ABD Başkanı Ronald ReaganR17;ın hukuk danışmanlığını yapan Bruce Fein, sözde Ermeni soykırımı iddiaları ile ilgili yaptığı Değerlendirmede Şunları söyledi: “Ermenilerin bu iddialarının son derece asılsız olduğunu, ReaganR17;ın başkan olduğu 1981R17;de bu konunun Beyaz Saray tarafından araştırıldığını ve iddiaların asılsız olduğunun belgelendiğini” söyledi.
İşte sözde Ermeni soykırımı konusunda FeinâS64;T82;in açıklamaları: “Osmanlı İmparatorluğuR17;nun azınlıklara karşı müthiş sayılabilecek bir özen gösterdiği gerçeğini unutmamak gerekir. Azınlıklar, kendi dini özgürlüklerini ve hayatlarını son derece rahat bir şekilde sürdürdü.
Ermeni terör çeteleri ,I. Dünya Savaşı sırasında Fransa ve Rusya ile birlikte Osmanlıları öldürdü. Bu rakamın 2 milyon civarında olduğu bir gerçek. Ermeni kayıplarının ise 500 bin civarında olduğu araştırmalarla kanıtlandı. Burada asıl önemli konu, Ermenilerin ihanetidir. Osmanlı da kendisini savundu. Özellikle ABD’de yaşayan Ermeniler, soykırım yalanı ile büyük getiri sağlıyor. ABD yönetimi de büyük paralar döndüğü için Ermenileri karşısına almak istemiyor. Ermeniler ısrarla kendi arşivlerini açmıyor. Çünkü yıllardır soykırım yalanı ile dönen getirimi kaybetmek istemiyorlar. Arşivler açıldığı anda bütün gerçek ortaya çıkacak.” dedi.
Fein”Zengin Ermeni diasporası kaynaklarını Ermenistan’a kanalize ederek protokollerin Ermeni Parlamentosu’nda onaylanmasına engel olmaya çalışıyor. Diaspora Türk-Ermeni normalleşmesi sürecinin karaya oturmasını temenni ediyor zira Ermeni diasporasında Türk düşmanlığı had safhada ve bu düşmanlık Ermeni diasporasını bir arada tutan ve parçalanmasına engel olan tek unsur,” dedi.
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Edward Nalbandyan Ankara-Erivan protokollerini İsviçre’nin arabuluculuğunda Zürih’te imzalamışlardı.
Türkiye ve Ermenistan arasındaki diplomatik ilişkiler, Ermenilerin sözde soykırım iddiaları ve Azerbaycan topraklarının Ermeni silahlı kuvvetlerince işgali nedeniyle kesilmiş durumda. Türk-Ermeni sınırı 1993 yılından bu yana kapalı tutuluyor.
Amerikalı uzmana göre, Ermenistan uluslararası hukuka saygı göstermeye davet edilmeli. Fein, “Dağlık Karabağ’da sürdürülen Ermeni işgaline rağmen Ermenistan’a tavizler verilmesi, Ermenistan’ın kanunsuz tutkularını daha da fazla kışkırtmaktan başka bir işe yaramayacaktır,” dedi.
ANKARA (e-ha) Abdullah ORTAÇ

http://www.e-haberajansi.com/haberdetay.php?haber=31066

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: