İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dinler İzmir’de buluşuyor

Çeşitli inançtan 140 ülkeden 500’e aşkın din insanının bir araya geleceği “Dinlerin Beşiği Türkiye-Ege Buluşması 2011” inanç kongresi düzenlenecek. 28 Mart ile 3 Nisan’da Çeşme’de yapılacak İzmir, 140 ülkeden yaklaşık 500 din insanını ağırlamaya hazırlanıyor. Turizmciler Rüstem Yüksel ve Dilek Araç tarafından hazırlanan proje doğrultusunda Çeşme’de “Dinlerin Beşiği Türkiye-Ege Buluşması 2011” adı altında bir inanç kongresi düzenlenecek.

28 Mart ile 3 Nisan arasında gerçekleştirilmesi planlanan kongreye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra uluslararası sosyal projelere imza atan Katar Prensesi Sheikha Al-Thani, Ürdün Veliaht Prensi El Hassan bin Talal, 12 dalda ödüllü İskenderiye Kütüphanesi Müdürü İsmail Serag Eldin ve İstanbul Fener Rum Patriği Bartholomeos gibi dünya çapında tanınmış isimlerin davet edileceği belirtildi.
İZİNLER ALINDI
Yıllardır inanç turizmi alanında çalışmalar yapan turizmciler Rüstem Yüksel ve Dilek Araç, kongre ile ilgili hazırlıkları bir yıl önce başlattıklarını ve Kültür ve Turizm Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vatikan’ın İzmir Temsilciliği konumundaki Katolik Başepiskoposluğu’ndan gerekli izinlerin alındığını açıkladılar.
Müslüman, Hıristiyan ve Musevi dinlerinin oluşturduğu semavi dinlere mensup din insanlarını bir araya getilecek kongre çerçevesinde Efes, Meryem Ana ve Bergama’daki tarihi mekanlarla dini yerlerin gezileceği turlar da düzenlenecek. (Yeniasır)
 http://www.kazete.com.tr/haber_detay.php?hid=10834

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: