İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sarkis Azaryan’ı kaybettik.Cenaze töreni 16 Kasım Cuma günü saat 14.00’de Feriköy Surp Vartanats Kilisesinde.

Cemaatin sevilen ve saygın isimlerinden birini , Sarkis Azaryan’ı kaybetmiş olmanın üzüntüsü içerisindeyiz. Sarkis Azaryan 1931 yılında İstanbul’da doğdu. Öğrenimini Mıkhitaryan Lisesi’nde tamamladı ve ömrünün sonuna dek Mıkhitaryan ailesinin aktif ve sevilen bir üyesi oldu. Zekası , dürüstlüğü ve güvenilirliği sayesinde cemaat kurumlarında önemli görevlerde bulundu , uzun yıllar Surp Prgiç Hastanesi Emlak Komisyonu Başkanlığı yaptı. Çalışma yaşamı boyunca ticaretle uğraştı , Perşembe Pazarı’nın en dürüst ve güvenilir tüccarlarından biri olarak bilindi. Her zaman çevresine yardımcı olan , iyi bir aile babası olarak herkesçe sevildi.

Sarkis Azaryan kendisi ile aynı ismi taşıyan ve literatüre girmiş en önemli Ermeni ressamlardan olan Sarkis Azaryan’ın tornudur. Ressam Sarkis Azaryan memleketi İzmit-Bahçecik Köyü (Bardizak) civarindan kır resmi manzaraları ile ün kazanmış bir sanatçıdır. 1915’de sürgüne gitmek zorunda kalmış ve sürgün yolunda tifo hastalığı neticesinde vefat etmiştir. Torunu Sarkis Azaryan ise dedesinden kalma iki kıymetli tabloyu Ermenistan’daki bir müzeye hediye etmiştir.

Sarkis Azaryan’ın cenaze töreni 16 Kasım Cuma günü saat 14.00’da Feriköy Surp Vartanantz Kilisesi’nde gerçekleşecektir. Yeri doldurulması mümkün olmayan insanlardan biri olan Sarkis Azaryan’in huzur içinde uyumasını , mekanının cennet olmasını diliyoruz.

Yorumlar kapatıldı.