İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ANSA: Papazın öldürülmesinde İslamcı parmağı da ihtimal dışı değil…

İtalyan ulusal haber ajansı ANSA, Trabzon’da uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren İtalyan Papaz Andrea Santore’nin öldürülmesinin, Batı basınında yer alan karikatürlerden duyulan rahatsızlıkla da ilgili olabileceğini ileri sürdü.

“Papazın öldürülmesinde İslamcı parmağı da ihtimal dışı değil” başlığıyla yayımlanan haberde, söz konusu iddia, İskenderun’da “Anadolu Papalık Temsilcisi” sıfatıyla görev yapmakta olan Katolik Piskopos Luigi Padovese’den alınan bir beyanata dayandırıldı.

ANSA, Piskopos Padovese’nin telefonla verdiği beyanatta, Trabzon’da işlenen cinayetin karikatürlere İslam dünyasında duyulan tepkilerle ilintili olup olmadığına ilişkin bir soruya karşılık olarak, “Papazın öldürülmesi bununla da bağlantılı olabilir. Olay henüz aydınlatılmadığı için hiçbir şey ihtimal dışı değil” dediğini yazdı.

Haberde, papazın öldürülmesiyle ilgili soruşturmanın halen sürmekte olduğu da hatırlatılarak, şu ifadelere yer verildi:

“Ancak cinayetin neden işlendiği şu an itibarıyla henüz kesinleşmiş değil. Karikatürler nedeniyle Batı karşıtı gösteriler Türkiye’de de yapılmış olmakla birlikte, bu ülkedeki Katolik cemaatine yönelik herhangi bir tehdit söz konusu olmamıştı. Türk polisinin katili arama çalışmaları sürüyor.”

Yorumlar kapatıldı.