İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ABHAZYA´DA ERMENİ KARŞITI EĞİLİMLER

Abhazya Ermeni toplumu liderleri 12 Ocak’ta Abhazya devlet başkanı ve hükümet temsilcileriyle görüşerek, son dönemde Abhazya toplumunda son dönemde oluşan Ermen karşıtı havaya ilişkin görüşlerini ifade ettiler.

Gürcü “Civil.ge” internet gazetesinin verdiği habere göre; Yeni Yıla yakın Suhumi Ermeni okulu yakınlarında patlama oldu ve Ermeni karşıtı broşürler dağıtıldı.

Abhazya Ermeni Diasporası Konseyi Bşk. Marieta Topçyan Abhaz “Apsnipress” Ajansına yaptığı açıklamada, savaş sonrası tüm zamanlarda benzeri olayların yaşandığını, Ermeni toplumunun durumu drama dönüştürme amacı olmayıp sadece Yönetim çevrelerinin konuya ilişkin tavrını öğrenmek istediklerini söyledi.

Görüşme esnasında Abhazya devlet başkanı Sergey Bağapş, Abhazya’da her zaman toplumlar arası iyi ilişkilerin hakim olduğunu ve kendilerinin toplumda herhangi bir bölünmeye izin vermeyeceklerini ifade etti. Bağapş ayrıca Ermeni toplumunun sorunlarına gerekli ilginin gösterilmediğini de kaydetti ve “(Abhazya) Hükümet ve Meclis bunların büyük kısmını halletme yolunda gayret göstermekte” dedi.

Abhazya’ya telefonla ulaşma ve olaylara ilişkin bilgi edinme yönündeki çabalarımız boşa giderken, son dönemde Gürcü tarafının Abhazya telefon kodunu değiştirdiğini hatırladık ancak ne yeni ne de eski kodla ulaşmak mümkün olmadı.

A.H.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: