İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dink ve Pamuk Türk düşmanı değil!

Hadi Özışık

Bırakın konuşsunlar, herkes konuşsun! Çözüm değil konuşturmamak. Dahası aslında boş konuşan kişiyi konuşturmamakla, dünya çapında bir kahraman yapıyoruz!

Ben ‘Türklüğe hakaretten’ yargıladığımız kişilerin art niyetli olduklarını düşünmüyorum. Orhan Pamuk olsun, Hrant Dink olsun, bu kişilerin ‘Türk düşmanı’ olmadıklarından eminim!

Hrant Dink’in ucuz kahramanlık yapmasını gerektirecek bir neden yok. Piyasaya çıkacak yeni bir kitabı da olmadığına göre, Dink’in reklama da ihtiyacı yok! Ayrıca, Dink’in mahkûmiyetinde kafa karıştıran birden fazla neden var. Bilirkişi ayrı, mahkeme heyeti ayrı telden çalıyor çünkü.

Son sözü Yargıtay söyleyecek!

Oradan çıkacak karar, aynı zamanda Dink’in Türkiye’yi terkedip etmeyeceğini de belirleyecek! Umarım Şişli’deki yanlış hesap, Yargıtay’dan döner de, Türkiye’nin Avrupa nezdindeki yeni imajı yara almaz!

Orhan Pamuk’a gelince…

Hrant Dink’le ilgili yazdıklarımın bir benzerini de ‘Türklüğe hakaretten’ yargıladığımız Orhan Pamuk için yazabilseydim keşke… Ben, Pamuk’un ‘Türk düşmanlığı’dan çok, ucuz kahramanlık yaptığını düşünüyorum. Tabii yazarın her yeni kitabı piyasaya çıktığında, Türkiye’yi ayağa kaldıran bu tür konuşmalarını unutmayalım!

Pamuk konuştukça, biz hop oturup hop kalktık… Sonuçta kaybeden biz, kazanan O oldu. Orhan Bey, dünya çapında bir kahraman, biz ifade özgürlüğüne saygısı olmayan (!) ülke olduk…

Neden?

Pireyi deve yaptık çünkü…

Hiç gerek yok aslında; bırakalım konuşsunlar.

Herkes konuşsun.

Gördüğünüz gibi, konuşturmadıklarımız birer kahraman gibi çıkıyor karşımıza. İtibar gördükleri gibi, Avrupa nezdinde ülkemizi sıkıntıya sokuyorlar.

Aksi düşünenlere çok basit bir sorum var:

Olli Rehn’in Pamuk’u evinde ne işi vardı?

(Kısaltıldı)

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: