İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tek taraflı dram!!

Ruhat Mengi

Pazar günü bir Türk-Ermeni gazetecinin Fransız TV 5 kanalında yaptığı konuşmayı dinledim. Ağlamaklı bir yüz ifadesi ve ses tonuyla Ermeni vatandaşlarına “Türkler tarafından yapılan kıyımdan” söz ediyor, diğer ülkelerin bu olayı siyasi malzeme olarak kullanmasını istemediğini, bunun “ikinci bir katliamdan farksız olduğunu” söylüyor ve şöyle diyordu:

“Biz Ermeniler kendi acımızla yaşarız. Tarihi filan tartışmayız. Yaşayan her Ermeni birer belgedir. Avrupa ülkeleri ve Türkler kendi vicdanlarını sorgulamalıdır.” Bırakın olayları uluslararası platformda tartışmadan, doğrular belgeleriyle ortaya çıkarılıp anlaşılmadan kabul edilmesini istemeyi ve bunun için gereken her-şeyi yapmayı, bu gazetecinin söylemediği tek şey aynı dramla Türk vatandaşların da karşılaşmış, onların yüzbinlercesinin de katledilmiş olduğuydu.

Türk televizyonlarında gerçek tarihçilerle, uzmanlarla yaptıkları konuşmalarda soruların hiçbirine cevap bulamayanlar Avrupa televizyonlarında bülbül kesiliyor.

Bir ülkenin, bir toplumun sorgusuz sualsiz mahkum edilmesine adım adım yaklaşıldığını ve buna kendi vatandaşlarının yol açtığını görmek çok acı!

Amerika’da, Avrupa’da Ermeni toplantılarında ülkesine haksızca saldırıp alkış toplayan bazı isimlerin bunlar bilinmeden “tarafsız akademisyen” sayılarak gazetelerimizde yer alması da çok acı…

Zamanında olayları dünyaya anlatmamış olmanın cezasını bir kez daha çekiyoruz.

Yorumlar kapatıldı.