İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Orhan Pamuk ve Batı´nın çirkin yüzü

Hasan Demir

“Türkler bir buçuk milyon Ermeni”yi kesti” iftirası attığı için Savcılık Orhan Pamuk hakkında soruşturma başlattı ya, ABD Türkiye”yi tehdit etmeye, Avrupa Birliği Türkiye”ye aba altından sopa göstermeye başladı.

İyi ki böyle yaptılar, iyi ki yapıyorlar.

Böylece milletimiz Batı”nın, milletimiz Siyonist”in, milletimiz Haçlının ne kadar alçak, ne kadar ikiyüzlü olduğunu yine Batı sayesinde görüyor ve kendi kimliğine biraz daha sıcak bakıyor, yahut aslını biraz daha merak ediyor. Onların bu hâli Batı”nın bize bir hizmetidir aslında. Nitekim Cenab-ı Hakk”da, “Kafirlerin İslâm”a hizmet edeceklerinden” bahseder. Türk”e yapılan iftira bahsinde Batı”nın Pamuk”a sahip çıkması sanki Allah(c.c.)”ın bu vaadinin binlerce tecellisinden biri..

Efendim Pamuk”a sahip çıkarken bunların gerekçesi, “Fikir özgürlüğü” yahut “Düşünce hürriyeti..” Onlar Türkiye”nin tamamını İngiltere”nin Hyde Park”ına çevirmek istiyorlar, oysa böyle bir şey dünyanın hiçbir yerinde mümkün değil ve zaten Avrupa Birliği”nde de sadece işte her şeyin serbestçe söylenip hakkında kovuşturmaya tabi tutulmadığı alan Heyde Park. Parkın dışına çıktığında, mesela bir gazetede İngiltere”ye hakaret ettiğinde, meselâ El Kaide”yi övdüğünde sonucuna katlanırsın. Mesela bir Fransız yazar, Paris”te televizyonlara çıkıp, Tutsi-Hutu çatışmasında insan kesmek için Çin”den ithal edilen yüz binlerce palayı Fransa finanse etti diye suçlayabilir mi? Belki suçlar ama bedeline de katlanır. Üstelik bu doğru bir sözdür.

Fransa”da daha dün, yani 1994”lerde olan bir katliamı, yani herkesin gözü ile gördüğü, yakından şahit olduğu bir katliamı dile getirdiğinde bunun bir karşılığı olmalı da, Türkiye”de yaklaşık 90 yıl önce olmuş ve sebebinin Türkler olmadığı, yine arkasında Fransa”sından Almanya”sına kadar Batının neredeyse tamamının bulunduğu bir tehcirde sayılara takla attırarak faturanın tamamının Türk milletine kesilmesinin bir diyeti olmamalı mı?

Bu mu Batı”nın “Fikir özgürlüğü” dediği şey?

Medeniyet bu mu, ahlâk bu mu?

Tabii biz Batı”nın bu çirkin yüzünü gördüğümüzde şaşırmıyoruz. Şaşırmıyoruz çünkü Fransa Cumhurbaşkanı Şirak”ın da dediği ve İtalya”sından Almanya”sına, İspanya”sından İngiltere”sine kadar bütün batının kabullendiği gibi onlar “Ataları Yunan” olan bir kesimdir ve ahlakları da Yunan ahlakıdır. Yunan ahlâkı ise, “hırsızlık” genleri taşır. Onlar çalar, sürekli çalar ve çaldıklarına” benim” derler. Kıbrıs”ı tereyağından kıl çeker gibi nasıl çalıyorlar, görüyorsunuz ve bütün Batı onlara bu konuda nasıl yardımcı oluyor, şahitsiniz.

Evet, bunlar işte budur.

Tarihçi İsmail Hami Danişmend”in “Tarihi Hakikatler”inden öğrendiğimize göre,”Grec= Yunan/Rum” kelimesinin mecazi anlamları “Escord=Dolandırıcı ve “Tripon=Düzenbaz” gibi kelimelermiş.

Danişmend, “Bu gibi vasıfların verasetle ilgili olduğu muhakkaktır” dedikten sonra, şu bilgileri nakleder:

“Yunanistan”da çocuklarla gençler yüzyıllarca hırsızlık talimine tabi tutulmuşlar. Tarihçi Seignobos”un ”Histore de la Givillisation ancienne” adındaki eserinin 1905 Paris baskısının 119”uncu sayfasından nakleder:” Çocuklar yüzerlik bölükler halinde ve birer amir idaresinde yetiştirilir ve bunlar hırsızlık talimine tabi tutulur.”

Aynı eserin 120 sayfasından da şu nakli yapar:

“Bunlara (hırsızlık talimi yapanlara) hiçbir yiyecek verilmezdi. Gıdalarını hırsızlıkla kendilerinin temin etmeleri gerekirdi. Eğer bir şey çalarken yakalanacak olurlarsa müthiş bir sopa yerlerdi. Bir tilki yavrusu çalıp latasının altına saklamış olan Ispartalı bir çocuğun hırsızlığını belli etmemekten ise karnını deşilmesini tercih ettiği söylenir..”

Velhasıl işte Yunan ve işte Yunan ahlâkını baş tacı eden Batı bu.

Biraz konu değişiyor gibi olacak ama yeri geldi, söylemeden geçmeyelim.

Yunan general ve ajanları PKK”yı eğitti ve o PKK”nın uzantıları bugün Büyükşehirlere çocuk kaçırıyor, onlara harsızlık ve kapkaç yaptırıyor ya, yukarıdaki alıntı ile PKK”nın uygulamaları birbirine ne kadar benziyor, bu da dikkate değer bir husus olsa gerek…

Evet, Pamuk için “O Türkler aleyhine istediğini söyleyebilmeli” diyen ve Türk Savcısının Pamuk hakkında açtığı davayı eleştiren Batı, aynı konuda parlamentolarında kanun çıkartıp, “Bu ülkede, elinizde belgeler de olsa, Ermeni soykırımı yoktur diyemezsiniz” diyebiliyor… Kim “Ermeni soykırımı yoktur” derse onun hakkında savcılıkları harekete geçirebiliyor…

İşte Batı”da ahlâk bu..

Birileri hâlâ “Çağdaş uygarlık düzeyi” diye Batı”yı gösteriyorsa, biliniz ki onun akıl, bilgi yahut kültür genlerinde bir örselenme vardır.

Velhasıl, Batı”yı anlamak için Pamuk bahsine bakmak yetiyor da artıyor bile…

Yorumlar kapatıldı.