İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

DÜNYA BANKASI TARIM ALANINDA 20 MİLYON DOLAR KREDİ TAHSİS ETTİ

DB Müdürler Kurulu RESCAD “Tarımsal işletmeler ve tarım alanında küçük çaplı ticari kuruluşların gelişimi’ne yönelik proje çerçevesinde Ermenistan Hükümetine 20 milyon dolar tahsis etti.

DB Ermenistan Ofisi Md. Roger Robinson yaptığı açıklamada, kendileri için yeni finanasal yılın 1 Temmuz’da başladığını vurguladı ve ilgili projeyle kırsall alandaki fakirliğin azaltılmasının hedeflendiğini kaydetti.

Projenin 4 yıl süreceği ve tarımsal üretim üniteleri, tarımsal ticaret ve yoresel gelişime destek olmak üzere 3 aşamada uygulanacağı ifade edilirken, Japonya Hükümeti de projeye 1,8 milyon dolar yardımda bulunacak. Bu meblağ yöresel olanakların geliştirilmesinde ve RESCAD projesine teknik destek yönünde kullanılacak.

Roger Robenson, DB kredisinin Parlamento onayından sonra tahsis edileceğini dolayısıyla sonbaharda uygulanmasının beklendiğini de ifade etti.

Proje Ermenistan’ın kırsal alanlarında küçük ve orta çaplı müteşebbisliğe destek yanısıra, kamu ve özel kesimin bu alana yatırımı özendirmeye teşvik edecek.

Ağavni Harutyunyan

Yorumlar kapatıldı.