İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

PATRİK HAZRETLERİ XXII. DÜNYA MİMARLIK KONGRESİNDEYDİ

Patrik II. Mesrob Hazretleri, 6 Temmuz 2005, Çarşamba sabahı, Ermeni Patrikliği Onarım ve Restorasyon Kolu üyesi İnşaat Yük. Müh. Nazar Binatlı’nın refakatinde XXII. Dünya Mimarlık Kongresi (World Congress of Architecture) çerçevesinde düzenlenen sergileri ziyaret etti.

Patrik Hazretleri, saat 10:00’da ilk olarak CRR Merkezi’nde açılan “Dünya Konuşuyor” ve sonra da Harbiye Askeri Müzesi’ndeki sergiyi ve değişik ülkelerin standlarını gezdi.

Patrik Hazretleri, özellikle Prof. Dr. Narek Sargsyan tarafından hazırlanan Ermenistan standını ziyaret etti. Yaklaşık iki saat süren ziyarette Patrik Hazretleri, Ermenistan Mimarlık Müzesi Müdürü Prof. Dr. Aşot Grigoryan, Ermenistan Mimarlar Birliği Başkanı Yük. Mimar Mıgırdiç Minasyan, Prof. Dr. Narek Sargsyan ve “Nor Jamanak” gazetesi muhabiri Karen Mikaelyan ile mimari konularda görüş alışverişinde bulundu.

Patrik Hazretleri, Ermenistan standında sergilenen kaliteyi takdir ederek, uluslararası konferanslara katılımın önemli olduğu kadar, Türkiye ve Ermenistan arasında diyalog ve iyi komşuluk ilişkilerini geliştirecek sanatsal, kültürel ve ticari ilişki ve karşılıklı ziyaretlerin öneminin de büyük olduğuna dikkat çekti.

Kongreye katılan Ermenistanlı mimarlar, 5 Temmuz 2005, Salı günü, Ermeni Patrikliğine bir nezaket ziyaretinde bulunmuşlardı.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: