İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Katolik dünyası Paskalyayı kutladı

Katolik dünyasının Paskalya bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kudüs’te Hazreti İsa’nın çarmıha gerildiği yere götürülürken geçtiğine inanılan yolda olay canlandırılmaya çalışıldı.

NTV

26 Mart 2005— Vatikan’da ve Roma’da da törenler düzenlendi. Bu yılki etkinliklerde Papa 2’inci Jean Paul sadece kısa bir süre için kalabalığa ekrandan göründü.

Katolik dünyasında önemli bir yeri olan Paskalya bayramı ile ilgili etkinliklere binlerce kişi katıldı.

Kudüs’te Hazreti İsa’nın çarmıha gerildiği yere götürüldüğü yol olduğuna inanılan yerden geçmeye çalışan Katolikler, büyük bir kalabalık oluşturdu. Kudüs’teki etkinliğe katılanlar arasında İsrail’in gizli nükleer bilgilerini açıklamakla suçlanan ve bu nedenle 18 yıl hapiste kaldıktan sonra koşullu serbest bırakılan Mordehay Vanunu da vardı.

PAPA EKRANDAN GÖRÜNDÜ

Vatikan’da da bir tören düzenlendi. Ancak törene rahatsızlığı devam eden Papa 2’inci Jean Paul katılmadı. Roma’daki ünlü Colosseum’daki törene binlerce kişi katıldı.

Hazreti İsa’nın geçtiğine inanılan yolun canlandırıldığı törene katılanlar, Papa 2’inci Jean Paul’u alana kurulan ekrandan kısa da olsa görme olanağı buldular.

Yorumlar kapatıldı.