İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aziz Nikola kilisenin önüne dikilecek

DOĞRU Yol Partisi Genel Başkanı Mehmet Ağar, Antalya’nın Kale (Demre) İlçesi’nde DYP’li Belediye Başkanı Süleyman Topçu tarafından yerinden sökülerek yerine ‘Noel Baba’ heykeli konulan ‘Aziz Nikola’ heykelinin, beldedeki kilisenin önüne dikileceğini açıkladı. Ağar, ‘Ortada bir kriz yok. Rusya bizim dostumuz ve Antalya’ya Rusya’dan büyük turist akını vardır. Heykel kilise ile bütünleştirilecek. Bu yeni düzenleme turist akınını da artıracaktır diye düşünüyorum’ dedi.

Rusya’da açılan kampanyada toplanan paralarla 5 yıl önce Antalya’nın Kale Beldesi’ne ‘Aziz Nikola’ anısına diktirdikleri heykelin DYP’li Belediye Başkanı tarafından kaldırılmasına ilişkin Hürriyet’in sorularını yanıtlayan Mehmet Ağar şunları söyledi:

BAŞKANLA GÖRÜŞTÜM

‘Belediye başkanıyla görüştüm. Biz, bütün dünyadaki semavi dinlere ve onların yaptıklarına saygılıyız. Demre turistik bir kasabamız. Burada platform daha iyi bir yere, kilisenin önüne getiriliyor ve heykel de onun üzerine konulacak. Böylece kiliseyle bütünleştirilecek. Hiçbir problem yok. Bu konuda, belediye meclisi kararını da arkadaşlar salı günü yapılacak toplantıda çıkaracaklarını söylediler. Ben burada bir problem görmüyorum. Daha iyi bir noktaya da getiriyorlar. Rusya bizim dostumuz. Hiç bir kriz olması mümkün değil. Fevkalade iyi ilişkilerimiz vardır. Rusya’dan Antalya’ya büyük turist akını vardır. Belki de bu düzenleme turist akınını da artıracaktır diye düşünüyorum.’

Yorumlar kapatıldı.