İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kıldanilerin Ruhani Önderi Vefatının Kırkında Sevgiyle Anıldı

ISTANBUL (LRAPER Kilise Bülteni, 23/02/2005) – Türkiye Kıldani cemaati müteveffa ruhani önderi Başepiskopos Paul Karataş, vefatının kırkıncı günü vesilesiyle sevgiyle anıldı. 23 Şubat Çarşamba saat 16:30’da, Harbiye’deki Saint-Esprit Latin Katolik Katedrali’nde düzenlenen ayine Kıldani Patriği III. Emmanuel Delly Hazretleri riyaset ederken, Rahip Basel Saleem ve Peder François Yakan asistanlık ettiler.

Törenlere katılan Türkiye Ermenileri Patriği II. Mesrob Hazretleri’ne, Ruhani Kurul 2. Başkanı Rahip Sahag Maşalyan ile Rahip Zakeos Ohanyan refakat ettiler. İstanbul Latin Katolik Episkoposu Mons. Louis Pelatre, Süryani Ortodoks Metropoliti Mor Filiksinos, Rum Ortodoks Patrikliği adına Rahip Athenagoras ve kardeş kiliselerden birçok rahip ve rahibe törende hazır bulundular.

Patrik III. Emmanuel Hazretleri vaazında Patriğimiz II. Mesrob Hazretleri’ni ve hazır bulunan diğer kardeş kilise temsilcilerini ve katedrali tamamen doldurmuş olan inananları selamladı. Daha sonra müteveffa Başepiskopos Paul Karataş hakkında konuşan Patrik Hazretleri, onun uzun yıllar süren verimli ruhani çalışmalarından ve herkes tarafından takdir edilen alçakgönüllü, iyimser ve hayırsever kişiliğinden bahsetti. Patrik III. Emmanuel Hazretleri aynı zamanda Türkiye ve Irak’ın esenliği, Ortadoğu ve tüm dünyanın barış ve huzuru için dua etti.

Yorumlar kapatıldı.