İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

internethaber: Ermenilerden bir soykırım anıtı daha

Geçen yıl Paris’te “Komitas” adlı sözde soykırım anıtı diken Ermeni lobisi, bu yıl da Paris’in bir banliyösünde anıt dikecek.

Fransa’da yaşayan ve her yıl 24 Nisan’da sözde soykırım gösterileri yapan Türkiye karşıtı Ermeni lobisi, her yıl bir “1915 Ermeni Soykırımı Anıtı” dikmeyi gelenek haline getirdi.

Geçen yıl başkent Paris’te 8. Bölge’ye “Komitas” adlı bir sözde soykırım anıtı diken Ermeni lobisi, bu yıl da 27 Nisan’da Paris’in kuzey banliyösü Arnoville’e bir anıt dikecek.

Paris’te Ermeniler’in yoğun olarak yaşadığı 3 banliyöden biri olan Arnoville’deki anıtının açılışına, Ermenistan’ın Fransa Büyükelçisi Nalbantyan ile Paris’teki Ermeni Kilisesi Jean Goujan’un papazı Kude Nakaşyan katılacak. Ermeni lobisi, gelecek yıl da Lyon kentine bir sözde soykırım anıtı dikecek.

Fransa’daki Ermeniler, 24 Nisan’da Türkiye’nin AB üyeliğine alınmaması için bazı Fransız siyasi partileriyle birlikte yürüyüş düzenleyecek. 24 Nisan yürüyüşüyle ilgili olarak dağıtılan bildirilerde, AB’ye yeni katılacak 10 üye ülkeyi temsilen konulan 10 yıldızın ortasına Türk Bayrağı’ndaki ay ve yıldızın konulup “AB içinde Türkiye’ye Hayır” sloganının yazıldığı görüldü. Türk Bayrağı’ndaki ay arkasında ise darağacında sallanan idam edilmiş bir insan resmi bulunuyor.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: