İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

yenişafak: Nevzat Er, Paskalya törenine katıldı

Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er, Kumkapı’daki Meryem Ana Kilisesi’nde Paskalya Bayramı kutlamaları çerçevesinde yapılan ayine katılarak, Ermeni camaatinin bayramını kutladı. Türkiye Ermeni Patriği Mesrob Mutafyan’ın yönettiği ayine İstanbul’un her yerinden Hıristiyan Ermeniler katıldı.

Ermeni cemaatinin birlik ve beraberlik içerisinde Paskalya Bayramı’nı kutlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Patrik Mutafyan, ziyaretçilere paskalya yumurtası hediye etti. Ayine katılan Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er de, Patrik Mutafyan ve diğer cemaat mensuplarının bayramını kutladı. Patrik Mutafyan, Paskalya Bayramı’nın gelenekleri arasında yer alan Paskalya yumurtası ve Paskalya çöreğinden Başkan Navzat Er’e de ikram etti. Başkan Er de, Ermeni cemaati ile Paskalya yumurtası tokuşturdu.

Hıristiyan dünyasının en büyük bayramı olarak kabul edilen ve Hz. İsa’nın son yemeğini, ölümünü, insanlar için kendini feda ettiğine inanışı ve dirilişini simgeleyen Paskalya Bayramı, Türkiye’deki Hristiyanlar tarafından da kutlandı.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: