İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

akşam: KASPAROV´UN yeni rakibi Putin

Satranç şampiyonu, diktatör Pinochet’ye benzettiği Rus lidere savaş açtı. Kasparov, ‘anti-demokratik’ olmakla suçladığı Putin’i iktidardan indirmek için ‘2008: Özgür Seçim’ adında bir grup kurdu

Saniyede 200 milyon hamleyi hesaplayan bilgisayarı bile yenen satranç şampiyonu Garry Kasparov’un yeni rakibi, bugüne kadar karşılaştığı birçok rakibinden daha zorlu biri: Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin.

The Sunday Times Gazetesi’nin haberine göre Kasparov, yaklaşık altı hafta önce bir grup muhalifle ‘2008: Özgür Seçim’ adlı

bir grup kurdu, bu grup geçen hafta bir kampanya başlatarak Putin yönetimine savaş açtı. Putin’in KGB dönemini aratmayan uygulamalarıyla insanlar üzerinde yeniden otoriter bir rejim kurduğunu iddia eden Garry Kasparov, Şili diktatörü Pinochet’ye benzettiği Rusya liderini, ‘demokrasiyi tehdit etmek’le suçladı. Göç etmeyi bile düşündüğünü söyleyen şampiyon satrançcı, ‘Gördüğüm şey hoşuma gitmiyor ve oğlumun böyle bir KGB atmosferinde büyümesi görmek istemiyorum’ diye konuştu.

Mutlaka durdurulmalı

Garry Kasparov, Putin yönetimine yüzde 100 sadık olmayanların, her an hapse girmeyi göze alması gerektiğini ifade etti. Kasparov, Putin’i durdurmak için mutlaka bir şeyler yapmak gerektiğini söyledi.

Yorumlar kapatıldı.