İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

azg: ERMENİSTAN-TÜRKİYE: 6-0

3 Tur ermeni satranççılar için başarı getirdi. Nihayet Gohar Hlğatyan, türk Çınar’la oyununda yendi. Unutmadan belirtelim ki, vatandaşlarımız birbiri ardına, Türk rakiplerini yeniyorlar. Evvelki gün Lilit Kaloyan, Çınar’ı yenmişti. Erkeklerden, “saha sahipleri”ne nazaran Anastasyan ve Minasyan üstün duruma ulaştılar. Naira Ağababyan, türk Gençer’i yenmesinden önce, Kavasoğlu’nu da yenmişti. Böylece Ermenistan-Türkiye özgün mücadelesinde, bizimkiler 6-0 yenmiş durumdalar.

Elmira Skripçenko-Ağababyan, 4. zaferini Joakin’e karşı kazandı. Şu anda liste başında. 3. Turda; Kaloyan, Danielyan ve Mgrdiçyan rakipleriyle beraberlik tesis ettiler. 4. Turda Mgrdiçyan, Zayatsin’i yendi ve 3 punla liste üst sıralarında. Danilyan berabere, Hlğatyan’sa yenildi.

Bizim çocuklar dinlenme gününden sonra, 6. turu şu ana kadar yükselişle geçirdiler. Vahanyan ve Anastasyan siyahlarla Şimon’u ve Riçakov’u yendiler. Aronyan, Sveruşkin’i yenerek, 4 puanla liste üst sıralarında. Asryan ve Movsisyan, Fonten ve Pavasoviç’le barış yaptılar.

Gagik Hovannisyan (Istanbul’dan)

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: