İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Akşam: AIDS´e mucize serum

Ermeni bilim adamları, AIDS’e karşı organik bir serum buldu. Sır gibi saklanan serum, bağışıklık sistemini geliştirerek hastaları iyileştiriyor

Her yıl yüzbinlerce kişinin ölümüne yol açan AIDS hastalığına karşı mucizevi bir serum geliştirildiği iddia edildi. Ermeni bilim adamları, sır gibi sakladıkları serumu seri üretime geçirirse, çağın vebası tarihe karışacak.

Kanal 6 Haber Merkezi muhabirlerinden Güray Değerli ile kameramanı, dünya basınında ilk kez serumun hastalara uygulandığı Armenicum Hastanesi’ne girmeyi başaran gazeteci oldu. Ermenistan’daki hastanede araştırma yapan Kanal 6 ekibi, 5 yıldır üzerinde çalışılan ‘Armenicum’ adlı serumun 152 hastaya uygulandığını tespit etti.

Bir Türk hasta var

Burada Türkiye’den giden ve ismi açıklanmayan bir AIDS’li ile karşılaşan Kanal 6 ekibi, hastanın iyileştiğini raporlarla tespit etme fırsatını buldu. Muhabir Güray Değerli, ‘Ermenistan’daki bu hastanede tedavi gören hastanın İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden aldığı raporda 400 bin birim HİV virüsü belirlenmişti. Tedavisi sonrasında bu kişinin vücudundaki HİV virüsünün 100 bin birime yani normal değerlere indiğini tespit ettik. Bu, raporlarla da doğrulandı’ yorumunda bulundu. Armenicum Tedavi Merkezi ile ilgili bilgi veren Güray Değerli şunları bildirdi:

‘Ermenistan Ulusal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı çalışan merkez, uzay üssünü andırıyor. Kapısında ise 24 saat askerler bekliyor. İçeride son sistem tıp teknolojisi uygulanıyor. Hasta için 40 ayrı tahlil yapılıyor. HIV virüsü ve tedavi şekli, labarotuvarlarda tespit ediliyor. Merkezin direktörlüğünü ise Ermenistan Eski Sağlık Bakanı ve Tıp Fakültesi rektörü Prof. Dr. Gabrielyan yapıyor.’

Merkeze Türkiye’nin yanı sıra ABD, Rusya, İngiltere ve Ukrayna gibi ülkelerden hastalar geldiğini kaydeden gazeteci, serum sayesinde iyileşen kişilerle bizzat görüştüğünü belirtti.

Ermenistan’daki hastane ve mucize serumla ilgili olarak internetten ‘www.armenicum.am’ adresindeki siteden bilgi alınabileceği bildirildi.

Tamamen DOĞAL

Ermenistan’da çalışmaların yapıldığı merkezi ziyaret eden gazeteci Güray Değerli, serumla ilgili de bilgiler aldı. Serumun tamamen doğal olduğunu kaydeden Güray Değerli, şu bilgileri verdi:’İlaç hastaya üç doz halinde uygulanıyor ve 5 yıl etkisini gösteriyor. Bu süre içinde etki göstermezse hastaya üç doz daha veriliyor. İlaç, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve HİV virüsü rahat hareket etme şansını kaybediyor. Serum ayrıca, Hepatit B ve C hastalıklarını da iyileştirme özelliğine sahip. Serum formülü doktorlarca şimdilik gizli tutuluyor. Uluslararası tıp çevrelerince kabul görmesiyle birlikte Ermeniler bu serumu seri üretimine geçirebilir.’

Bülent BİRİCİK / İstanbul

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: