İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Radikal: Yunan basını pek sevinçli

YORGO KIRBAKİ

ATİNA – Yunanistan’da, Panathinaikos’un Fenerbahçe’yi 4-1 yenerek UEFA Kupası üçüncü turuna çıkmasının bayramı yaşanıyor. Panathinaikos taraftarlarının Apostolos Nikolaidis stadında İspanyol hakemin son düdüğü çaldığında Yunan milli marşını söyleyerek başlattıkları kutlamalar dün sabahın erken saatlerine kadar sürdü. Panatinaiokos yönetimi, futbolculara tur primi olarak 6 bin euro vereceğini açıkladı.

Yunan gazetelerinin maç ile ilgili başlıkları ise şöyle: To Vima: Rüştü’den çifte hediyeli tur, Elefterotipia: Panathinaikos Fenerbahçe’yi dağıttı. Elefteros Tipos: Panathinaikos kasırgası, Apoyevmatini: Büyük Avrupalı, büyük Yunanlı. Panatinaikos Türkleri utandırdı, Etnos: Panathinaikos tarih yazdı. Bahçe’de yonca yeşerdi, Ta Nea: İstek ve disiplin yetti, Filathlos: Yunanistan böyle kazanır: 4-1, Ora: Panathinaikos Türkleri yedi.

Maç sonrası Panathinaikos’un Ermeni asıllı Uruguaylı teknik direktörü Sergio Markaryan’a Yunanlı gazetecilerin sorular da cevaplar da, Türk-Yunan dostluğu ile pek bağdaşmayacak şekildeydi. Markaryan çifte sevinç yaşadığını belirterek “Mükkemel oynayıp tarihi bir galibiyet elde ettik. Ermeni asıllı biri olarak da Türkler karşısındaki başarımız için ayrıca mutluyum. Ailem çok şey çekti, bu da kalbimden hiçbir zaman silinmeyecek. Ancak herşeye rağmen rakiplerimi seviyorum.”

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: