İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hürriyet: Sezen’in konserine protokol katılmadı

Tuna ÇAM-Fatma Hatun ALAGÖZ/(DHA)

Efes ve Aspendos Antik Tiyatroları’nda verdiği ‘‘Türkiye Şarkıları’’ konserlerinde Kürtçe, Rumca ve Ermenice şarkılar söylediği için bazı kesimlerden tepkiler alan Sezen Aksu’nun Bursa’ki açık hava konserine protokol katılmadı.

Konserde duygu dolu bir konuşma yapan Sezen Aksu, ‘‘Tanrı’dan sonra en çok şeyi ‘Ona’ diye hitap ettiğim Onna Tunç’a borçluyum’’ dedi. 3 saat süren konser sonunda Aksu ayakta alkışlandı.

Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı konseri, Bursa’daki askeri ve sivil üst düzey hiçbir yöneticinin izlememesi dikkat çekti. Sezen Aksu’nun İzmir ve Antalya’daki konserlerinden sonra Adana’da verdiği iki konsere de protokol katılmamıştı.

Sezen Aksu, konserinde sık sık Bursalı izleyicilerle diyalog kurdu espiriler yaptı. Hayranlarına, sevgililerinin kendisini terk etmesinden yakınan Aksu, ‘‘Bunun için 70’e yakın, ‘Dön bana’ parçası besteledim’’ diye konuştu. Saat 21.30’da başlayan ve 3 saat süren konser sonunda Sezen Aksu, Bursalı hayranları tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Yorumlar kapatıldı.