İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Azg: MOSKOVA´DA ERMENİ DAİMİ SERGİSİ

Ermenistan Ticaret ve Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı Ara Petrosyan Rusya Ulusal Sergi Merkezi (eski BDHX) bölgesinde Ermenistan Ticaret sergi merkezi açılmasıyla ilgili gelişmeleri açıklamak için dün bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Ermeni Ticaret Sergisi daimi bir nitelikte bulunacak. BDT ülkelerinden sadece Ukrayna bu gibi bir merkeze sahip.

Ermeni daimi sergi pavyonunun oluşumuna değinen Ara Petrosyan Rusya Ulusal Sergi Merkezinin 1999yılında BDT ülkelerinin daimi sergi pavyonlarının oluşturulması önerisine Ermenistan’ın yankıda bulunan ilk ülke olduğuna ve ilgili girişimlerde bulunduğunu belirtti. Pavyon 1800 m2’yi buluyor.

Ermenistan Ticaret ve Ekonomik Kalkınma bakan Yardımcısına göre, Pavyonda yer almak için Ermenistan Kuyumcular Birliğine bağlı bir takım kuyumcu kuruluşları, Yerevan Kuyumculuk Fabrikası, Yerevan Elektirik ölçüm aletleri fabrikası, “Almast” fabrikası,hafif sanayiye bağlı bir takım kuruluşlar, Yerevan Konyak Fabrikası, AWI saat fabrikası,”Noyan” meyve suyu, “Euroterm” kuruluşu ve diğerleri başvuruda bulunmuş vaziyette. Pavyon’da yer edinebilmek için süre 1 Eylül’de sona eriyor.

Rusya Ulusal Sergi Merkezini günde 80-100 bin insan ziyeret ediyor. Tatil günlerinde ise bu sayı 200-300 bine çıkıyor.

Ara Martirosyan

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: