İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ermenistan Dışişleri Bakanı ABD’de

KanalD Ana Haber Bülteni’nde yayınlanan habere göre, Ermenistan Dışişleri Bakanı Vartan Oskanyan, ABD’nin, Karabağ sorununa çözüm çalışmalarına hız verdiği bir dönemde, çalışma ziyareti için geldiği Washington’da, ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell ile görüştü.

Florida’da 3 Nisan’da yapılacak Karabağ görüşmeleri öncesinde Washington’a gelen Oskanyan, Powell’ın yanı sıra ABD Başkanı George Bush’un Ulusal Güvenlik Danışmanı Condaleezza Rice ile de biraraya geldi.

Washington’daki Ermenistan Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, Oskanyan’ın, Powell ve Rice ile görüşmelerinde, Yukarı Karabağ sorununa çözüm çalışmaları, ABD-Ermenistan ilişkilerinin güçlendirilmesi, Ermenistan’ın komşularıyla ilişkileri ve bölgesel güvenlik gibi konuların ele alındığı kaydedildi.

Görüşmelerde, Kafkaslar’da istikrar ihtiyacı ve Karabağ sorununa barışçı çözüm konusunun temel olarak ele alındığı da ifade edildi.

Oskanyan, Washington’da bulunduğu süre içinde, “sözde” ”Ermeni soykırımının” ABD’de kabul edilmesi için çaba gösteren Kongre’deki Ermeni lobisi temsilcilerinin yanı sıra Ermeni Ulusal Komitesi ve Amerikan-Ermeni Dernekleri temsilcileriyle de biraraya gelecek.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: